Kolczyki do rozpychania uszu | CrazyNeedles.pl
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Rozpychanie uszu

( ilość produktów: 303 )

 

Tunele i plugi do uszu

 

Popularnym i zarazem oryginalnym rodzajem kolczyków są tunele i plugi do uszu. Ich noszenie na początku wymaga przekłucia, a następnie poszerzenia otworu w uchu. Piercing w tej formie był zapoczątkowany przez plemiona afrykańskie i południowoamerykańskie. Tunele były ozdobami stanowiącymi znak przynależności do danego plemienia. Obecnie są one elementem mody alternatywnej oraz wyznacznikiem własnego stylu. Jakie tunele do uszu wybrać?

Tunele stalowe umieszcza się w płatku ucha, czyli w miejscu, w którym nie ma chrząstki. Ta część jest niezwykle elastyczna i daje szerokie możliwości eksponowania biżuterii. Chcąc w estetyczny sposób zaprezentować tego typu kolczyk, w pierwszej kolejności ważne jest odpowiednie rozciągnięcie ucha. Służą do tego specjalne spirale i rozpychacze. W pierwszej fazie rozmiar kolczyka wynosi zazwyczaj 1,6 mm, dlatego na początku warto wybierać biżuterię w takich wymiarach. Stopniowo będzie można je zwiększać. Należy jednak pamiętać o odpowiednich odstępach pomiędzy większym rozmiarem tunelu. Dobrą praktyką jest zwiększanie rozmiaru tunelu o jeden milimetr na każdy miesiąc. Ta metoda pomaga w bezpieczny sposób rozciągnąć tunel, bez ryzyka stworzenia nieestetycznego blow-outu.

Oryginalne plugi do uszu

Tunele charakteryzuje przede wszystkim to, że mają one pustą przestrzeń wewnątrz, eksponując otwór w płatku ucha. Istnieje także możliwość estetycznego wypełnienia tego otworu. Z pomocą przychodzą plugi do uszu. Niemalże nieskończone pole do wyboru pozwala na oryginalne zaprezentowanie biżuterii w płatku ucha. Można zdecydować się na klasyczne elementy, modną mandalę, plugi akrylowe z motywem kwiatów, a także te, które prezentują charakterystyczne elementy świata zwierząt - takie jak np. uszy i wąsy kota, ciało węża, skrzydła ptaka i wiele innych.Można zdecydować się nawet na cielisty plug do ucha, który jest jednym z najbardziej uniwersalnych i chętnie wybieranych elementów biżuterii.W sklepie można wybierać wśród biżuterii wykonanej z akrylu, drewna, kamienia, mosiądzu, silikonu, szkła oraz stali chirurgicznej w rozmiarach od 1,6 mm do 36 mm. Istnieje także możliwość wyboru spośród ciekawych ciężarków i ozdobnych zawieszek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 6367 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Śliczne kolczyki i ekspresowe tempo
2024-05-17
Jestem bardzo zadowolona, ladnie zapakowane i szybka wysylka. Polecam
pixel