Kolczyki do pępka | CrazyNeedles.pl
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Kolczyki do pępka

( ilość produktów: 212 )

Kolczyki do pępka 

Przekłuwanie pępka standard navel to współcześnie jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu, choć jego historia sięga już czasów starożytnych. Zanim jednak zdecydujesz się na taką ozdobę, wybierz profesjonalny salon piercingu, który zapewni Tobie bezpieczeństwo wykonania zabiegu, a także zadbaj o higienę przekłucia.

Właściwa pielęgnacja

 

 

Proces gojenia przekłucia pępka trwa stosunkowo długo z uwagi na grubość przekłutej skóry, a przede wszystkim na ciągły ruch i bliski kontakt z ubraniem. Dlatego istotna w tym przypadku jest szczególna dbałość o zachowanie higieny oraz regularna pielęgnacja.

 

 

Rodzaje przekłucia

 

 

Najpopularniejsze przekłucia to te typu standard navel i navel ring. Pierwsze z nich polega na pionowym przekłuciu na środka pępka, gdzie używa się kolczyka typu banan z dwoma kulkami na górze i na dole, natomiast drugie dotyczy dolnej lub górnej jego części. W tym wypadku stosuje się pierścienie typu BCR. Mniej popularne, ale stosowane coraz częściej jest przekłucie typu surface navel.

Wybór kolczyka

 

 

Pierwszy kolczyk to najczęściej biżuteria typu banan, którego kształt i niewielka masa sprzyja szybkiemu procesowi gojenia. Dlatego zaleca się, aby noszenie innego rodzaju kolczyków do pępka odłożyć na czas, kiedy rana całkowicie się zabliźni. Wybór dostępnej biżuterii jest natomiast ogromny - zarówno pod względem materiałów, jak i kolorów, kształtów i wzorów. Nawet w przypadku ciąży nie zawsze konieczne jest wyjmowanie kolczyka. Wskazane są jednak wówczas kolczyki do pępka dedykowane ciężarnym.


Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 6582 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Szybka dostawa, kolczyki są cudowne
2024-06-18
Zamówienie skompletowane 100%
pixel